04 Maj 2016

Rośnie biurowiec ASTRIS przy Rondzie Polsadu w Krakowie

RE- Bau jako generalny wykonawca realizuje biurowiec ASTRIS przy ul. Lublańskiej, róg ul. Promienistych w Krakowie. Będzie to 9-kondygnacyjny budynek biurowo-usługowy w standardzie LEED o powierzchni całkowitej ok. 20 000 m2, z 2-poziomowym garażem podziemnym. Obiekt realizujemy łącznie z dojazdową infrastrukturą drogowo-komunikacyjną. Zakończenie prac jest przewidziane na kwiecień 2017.

05 Kwiecień 2016

Ekrany RE-Bau przy DTŚ w Gliwicach

Od 20 marca można jeździć 30-kilometrowymwą DTŚ z Gliwic do Katowic. Przy gliwickim odcinku G2 i G2/4 RE-Bau wykonała ekrany akustyczne wraz z infrastrukturą.

09 Marzec 2016

Trwa realizacja II. etapu inwestycji na Osi. Franciszkańskim w Katowicach

W każdym segmencie będzie 92 mieszkania o metrażu od 27 do 95 metrów2. budynki zostaną wyposażone w nowoczesne windy, mieszkania na parterze posiadać będą indywidualne ogródki. Oddanie inwestycji do użytku planowane jest w 3 kwartale 2016 r.

10 Luty 2016

Realizujemy Osiedle Piltza III-etap

Realizujemy III etap inwestycji mieszkaniowej Osiedle Piltza. Są to dwa 6-kondygnacyjne budynki z podziemnym garażem. Na parterze znajdą się mieszkania z ogródkami oraz lokale usługowe. Inwestycja będzie w pełni przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. 

RE-Bau jest generalnym wykonawcą inwestycji. Planowany termin zakończenia prac to II kwartał 2017 roku.

08 Styczeń 2016

Budujemy biurowiec ASTRIS przy ul. Lublańskiej w Krakowie

Przy ul. Lublańskiej, róg ul. Promienistych w Krakowie, rozpoczęliśmy w końcu listopada, jako generalny wykonawca, budowę kolejnego biurowca klasy A. ASTRIS będzie 9-kondygnacyjnym budynkiem biurowo-usługowym o powierzchni całkowitej ok. 20 000 m2, z 2-poziomowym garażem podziemnym. Obiekt realizujemy łącznie z dojazdową infrastrukturą drogowo-komunikacyjną. Zakończenie prac jest przewidziane na kwiecień 2017.

14 Grudzień 2015

Aktualne realizacje ekranów akustycznych

Trwa realizacja kontraktu na budowę ekranów akustycznych w ramach inwestycji Drogowa Trasa Średnicowa w Gliwicach. Aktualnie montujemy wypełnienia przezierne oraz typu ”zielona ściana” ekranów o wysokości od 1,5 do 9 m.

05 Listopad 2015

Łódź: kolejna inwestycja na Osiedlu Jarzębinowym

Na Osiedlu Jarzębinowym w Łodzi rozpoczęliśmy kolejny etap inwestycji mieszkaniowej. Powstaje 6-cio kondygnacyjny obiekt w układzie 6. klatek ze 109 mieszkaniam i parkingiem podziemnym. Zakończenie prac przy budynku B2 przewidziane jest na czerwiec 2017 roku.

24 Wrzesień 2015

Katowice: II. etap inwestycji na Osiedlu Franciszkańskim

Re-Bau przystąpiła do realizacji II. Etapu 24 VI 2015 roku. Zakres planowanych robót obejmuje dwa budynki 7-kondygnacyjne. Każdy z nich będzie składał się z dwóch segmentów wyposażonych w duże windy przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych. W sumie powstaną 192 mieszkania Garaże będą zlokalizowane w podziemnej części budynku. 

12 Wrzesień 2015

W Katowicach budujemy mieszkania dla seniorów

Enklawę Kryształową tworzą 3 pięciokondygnacyjne budynki z mieszkaniami zaprojektowane tak, aby spełnić wszelkie potrzeby mieszkańców -seniorów. Budynki posiadają niezależne ogrzewanie, będą wyposażone w komfortowe ciche windy, podjazdy, komórki lokatorskie. Dla zmotoryzowanych będzie parking oraz miejsca z wiatami garażowymi. Mieszkania realizowane są „pod klucz” lub w standardzie deweloperskim; spełnią wymogi dla potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

01 Wrzesień 2015

Do poł. 2016 roku sfinalizujemy 4 inwestycje w Krakowie

Do połowy 2016 roku RE-Bau odda do użytku 4 inwestycje w Krakowie. W kwietniu 2016 ukończymy apartamenty przy ul. Czarodziejskiej – jedno z najpiękniej położonych osiedli mieszkaniowych: nad Wisłą, vis a vis Klasztoru Norbrtanek na ; w czerwcu: Orzechowy Dom II – kolejny wielokondygnacyjny budynek mieszkalny w ramach projektu Enklawa Prądnika; do sierpnia na Osiedlu Europejskim powstanie „Kopenhaga” (3 obudynki).

01 Sierpień 2015

Katowice: jedna inwestycja zakończona, kolejna - rozpoczęta

W Katowicach zakończyliśmy realizację I. etapu inwestycji mieszkaniowej na Osiedlu Franciszkańskim. Przy ulicy Kijowskiej powstaje kompleks z pełną infrastrukturą handlowo-usługową; w okolicy nastąpi modernizacja układu komunikacyjnego, w tym połączenie ulic Kijowskiej z Piotrowicką. 

30 Lipiec 2015

Zakończyliśmy budowę Osiedla Jarzebinowego w Łodzi

Zakonczylismy II etap inwestycji mieszkaniowej na Osiedlu Jarzębinowym w Łodzi. Kompleks obejmuje 97 mieszkań oraz infrastrukturę, m.in. podziemny parking i plac zabaw dla dzieci. RE-Bau była generalnym wykonawcą inwestycji.

13 Czerwiec 2015

Biurowiec AVIA z certyfikatem LEED Core and Shell Gold

Budynek biurowy AVIA uzyskał certyfikat LEED Core and Shell Gold przyznawany przez U.S. Green Building Council, stając się jednym z pierwszych obiektów biurowych w Krakowie docenionych za całokształt działań z zakresu zrównoważonego budownictwa. Certyfikat plasuje AVIA Office Building w elitarnym gronie inwestycji w Polsce, które były w stanie sprostać wysokim wymaganiom tego międzynarodowego systemu certyfikacji zielonego budownictwa.

12 Czerwiec 2015

Osiedle Jarzębinowe w Łodzi na finiszu

Kończymy inwestycje mieszkaniową w Łodzi. Na Bałutach: przy ul. Okopowej powstaje Osiedle Jarzębinowe. RE-Bau, jest Generalnym Wykonawcą kompleksu, który obejmuje 97 mieszkań oraz infrastrukturę, m.in. podziemny parking i plac zabaw dla dzieci.

16 Kwiecień 2015

Budujemy Vistula Business Garden w Krakowie

Jako generalny wykonawca rozpoczęliśmy budowę kolejnego nowoczesnego biurowca: Vistula Business Garden. Obiekt klasy A w standardzie BREEAM Building o łacznej powierzchni ponad 26 000 m2 będzie miał 7 kondygnacji biurowo-usługowych oraz dwukondygnacyjny, podziemny garaż na ponad 130 miejsc parkingowychBiurowiec powstaje na działce przy ul. Konopnickiej 33 w Krakowie.

01 Kwiecień 2015

EXPO Kraków jednym z Liderów Małopolski 2014

Już po raz piętnasty Kapituła Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski przyznała tytuły "Najlepszych Przedsięwzięć Roku w Małopolsce - Lider Małopolski". Wśród wyróżnionych znalazło się Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków, którego budowę RE-Bau zakończyła w maju 2014 r. 

01 Luty 2015

Orzechowy Dom II w ramach Enklawy Prądnika w Krakowie

Orzechowy Dom II przy ul. Akacjowej 3 w Krakowie (Enklawa Prądnika) to wspólna inwestycja RE-Bau i Spółdzielni Mieszkaniowej „Wspólnota Inwest”. Został zaprojektowano jako budynek 7-kondygnacyjny, z garażami podziemnymi.

01 Luty 2015

RE-Bau generalnym wykonawcą Kopenhagi na os. Europejskim w Krakowie

Od 16 lutego 2015 roku ruszają prace przy Kopenhadze; RE-Bau została generalnym wykonawcą XI etapu inwestycji mieszkaniowej na Osiedlu Europejskim w Krakowie. 

13 Grudzień 2014

Aktualne kontrakty drogowe RE-Bau

W II-połowie 2014 r. realizujemy cztery kontrakty w zakresie infrastruktury drogowej 

1. Drogowa Trasa Średnicowa w Gliwicach: od września wykonujemy roboty palowe oraz montaż konstrukcji wsporczej pod ekrany akustyczne.

2. Autostrada A4 odcinek Kraków – Katowice: jako Generalny...

01 Grudzień 2014

Trwają prace na Osiedlu Jarzębinowym w Łodzi

Na Osiedlu Jarzębinowym w Łodzi kończymy już prace murarskie, trwa ocieplenie budynku. Do końca miesiąca zakończymy pokrycie dachu. Ponadto wewnątrz montujemy okna i drzwi oraz kontynuujemy prace instalacyjne (sanitarne i elektryczne).

16 Listopad 2014

Osiedle Franciszkańskie: stan surowy zakończony

Osiedle Franciszkańskie powstaje w odległości około siedmiu kilometrów od centrum Katowic, przy ulicy Kijowskiej. W budynkach zaprojektowano mieszkania o powierzchni od 27 do 90 m kw. Na terenie osiedla powstanie pełna infrastruktura handlowo-usługowa; w okolicy nastąpi modernizacja układu komunikacyjnego, w tym połączenie ulic Kijowskiej z Piotrowicką.

12 Listopad 2014

Zakończyliśmy przebudowę Instytutu Psychologii UJ

Zakończyliśmy trwającą od połowy 2013 roku przebudowę budynku UJ przy ul. Ingardena 6 w Krakowie na potrzeby Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (dawniej mieścił się tutaj Instytut Zoologii, którego nową siedzibę na terenie kampusu UJ przy ul. Gronostajowej, jako Generalny Wykonawca, oddaliśmy do użytku 18 X 2011 roku).

18 Październik 2014

Apartamenty przy ul. Czarodziejskiej nad Wisłą w Krakowie

W otoczeniu Parku Dębnickiego przy ul. Czarodziejskiej w Krakowie rozpoczynamy budowę siedmiu kameralnych, trzypiętrowych budynków apartamentowych z dwoma garażami podziemnymi. Projekt zakłada realizację 53 mieszkań w najwyższym standardzie, położonych tuż nad Wisłą, vis a vis zabytkowego kompleksu klasztoru Norbertanek. 

17 Październik 2014

Wiecha na Osiedlu Jarzębinowym w Łodzi 2014

15 października na Osiedlu Jarzębinowym w Łodzi stanęła wiecha. II etap inwestycji na Osiedlu Jarzębinowym w Łodzina przy ul. Okopowej. obejmuje 97 mieszkań oraz infrastrukturę, m.in. podziemny parking i plac zabaw dla dzieci. RE-Bau, jest Generalnym Wykonawcą inwestycji. 

03 Wrzesień 2014

Rzeźba "Zapaśnicy " przed gmachem PKOl

8 sierpnia w Warszawie, na trenie Parku Olimpijskiego okalającego gmach Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie odsłonięta została rzeźba Zapaśnicy autorstwa Zbigniewa Wojkowskiego z Krakowa. Tym samym kontynuowana jest idea, aby powstała tutaj plenerowa galeria rzeźby różnych dyscyplin sportu. Zapaśnicy stanęli tuż obok Kolarzy Bronisława Chromego.

25 Sierpień 2014

Zakończyliśmy inwestycję drogową na Dolnym Śląsku

Zakończyliśmy budowę ekranów w ramach drogowej trasy średnicowej Katowice – Gliwice, cz. Zachód. Kontrakt „Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 403 na terenie Województwa Dolnośląskiego etap I i II" obejmował roboty na odcinku G2 i G2/4: RE-Bau wykonała ekrany akustyczne drogowe i na murach oporowych. 

19 Sierpień 2014

Kończymy przebudowę Instytutu Psychologii UJ

Niebawem zakończymy - trwającą od połowy 2013 roku - przebudowę budynku UJ przy ul. Ingardena 6 w Krakowie na potrzeby Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (dawniej mieścił się tutaj Instytut Zoologii, którego nową siedzibę na terenie kampusu UJ przy ul. Gronostajowej, jako Generalny Wykonawca, oddaliśmy do użytku 18 X 2011 roku).

07 Sierpień 2014

W sierpniu oddajemy do użytku Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ

Centrum Edukacji Przyrodniczej w Krakowie będzie nową wizytówką Uniwersytetu Jagiellońskiego. W jednym miejscu zostaną umieszczone zasoby czterech zbiorów uniwersyteckich: zoologicznego, geologicznego, antropologicznego i paleobotanicznego. Obiekt został zaprojektowany tak, by pełnił jednocześnie funkcję muzeum i placówki naukowo-dydaktycznej oraz edukacyjnej, popularyzującą - dzięki unikatowym zbiorom - nauki przyrodnicze w społeczeństwie.

06 Sierpień 2014

Kończymy budowę Zielonych Tarasów w Krakowie

W krakowskich Bronowicach konczymy budowę Zielonych Tarasów: kompleksu dwukondygnacyjnych domów zaprojektowanych w formie zabudowy jednorodzinnej. Na działce o powierzchni ponad 8000 m2. powstało 32 segmenty w zabudowie bliźniaczej.

05 Sierpień 2014

W Łodzi trwa budowa Osiedla Jarzębinowego

II etap inwestycji na Osiedlu Jarzębinowym w Łodzi obejmuje 97 mieszkań oraz infrastrukturę, m.in. podziemny parking i plac zabaw dla dzieci. RE-Bau, jest Generalnym Wykonawcą inwestycji. 

13 Czerwiec 2014

Kolejne realizacje z zakresu infrastruktury drogowej

Ważną częścią oferty RE-Bau jest infrastruktura drogowa, przede wszystkim ekrany akustyczne. W 2014 r. realizujemy kilka istotnych projektów w tym zakresie. Przy DTŚ Gliwice na odcinku G2 i G2/4 zakończyliśmy etap projektowania i obecnie rozpoczynamy montaż konstrukcji wsporczej ekranów na ścianach oporowych.

09 Czerwiec 2014

Realizujemy kolejną inwestycję mieszkaniową w Katowicach

Osiedle Franciszkańskie powstaje w odległości około siedmiu kilometrów od centrum Katowic, przy ulicy Kijowskiej. W budynkach zaprojektowano mieszkania o powierzchni od 27 do 90 m kw. Na terenie osiedla powstanie pełna infrastruktura handlowo-usługowa; w okolicy nastąpi modernizacja układu komunikacyjnego, w tym połączenie ulic Kijowskiej z Piotrowicką.

23 Maj 2014

Wiecha na AVII w Krakowskim Parku Technologicznym

Od wczoraj na dachu AVII widnieje kolorowy wieniec; na „wiechę” inwestorzy (GD&K, Software Park Kraków i CA Immo) zaprosili wszystkich pracujących przy budowie biurowca. Podczas uroczystości obecni byli m.in.: Prezes Zarządu Krakowskiego Parku Technologicznego Wiesława Kornaś-Kita, Generalny Wykonawca reprezentowany przez Zarząd RE-Bau, projektanci oraz pracownicy uczestniczący w budowie.

21 Maj 2014

Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ w Krakowie na finiszu

Centrum Edukacji Przyrodniczej: muzeum i nowoczesny ośrodek edukacji i popularyzacji nauki, zapowiadane jest jako nowa wizytówka UJ. Budowę obiektu rozpoczęliśmy wiosną 2013 r., zakończenie prac budowlano-montażowych zaplanowane jest na koniec czerwca 2014 r. 

15 Maj 2014

EXPO Kraków już otwarte!

14 V 2014 r. nastąpiło otwarcie oddanego kilka tygodni wcześniej do użytku EXPO Kraków, największego centrum targowo-kongresowego w Polsce południowej. Obiekt składa się z 2 hal o łącznej powierzchni 13 tys. m², zespołu modułowych sal konferencyjnych, części biurowej i restauracji.

23 Kwiecień 2014

Na kampusie UJ w Krakowie powstaje Centrum Edukacji Przyrodniczej

Centrum Edukacji Przyrodniczej, zapowiadane jako nowa wizytówka UJ, ma być nie tylko muzeum, ale nowoczesnym  ośrodkiem edukacji i popularyzacji nauki. Budowę obiektu rozpoczęliśmy wiosną  2013 r., zakończenie prac budowlano-montażowych zaplanowane jest na koniec czerwca 2014 r. 

20 Kwiecień 2014

Dzięki halom EXPO Kraków znajdzie się w czołówce miast targowych

Wiosną 2014 r. w Krakowie zostanie oddany do użytku nowoczesny obiekt targowo-kongresowy. W mediach podkreśla się przede wszystkim wielkość i nowoczesność oraz nadzwyczajne tempo, w jakm RE-Bau - Generalny Wykonawca - realizuje prace budowlane. 

27 Marzec 2014

Łódź, Osiedle Jarzębinowe

Osiedle Jarzębinowe powstało w Łodzi na Bałutach, przy ul. Okopowej. Zlokalizowane jest w zacisznej okolicy, a jednocześnie zapewnia dostęp do pełnej infrastruktury miejskiej. W I etapie powstało tutaj  120 mieszkań. II etap - 97 mieszkań - wykonuje RE-Bau, Generalny Wykonawca inwestycji.

21 Styczeń 2014

Construction of Nature Education Centre at the UJ Campus

Nature Education Centre, heralded as a new flagship of the Jagiellonian University will be not just a museum but a modern center of education and popularization of science. Construction works on the future centre began in the spring of 2013. According to the schedule, NEC will be open in April 2014. 

30 Listopad 2013

Wiecha na EXPO

Na wznoszonych w błyskawicznym tempie halach EXPO Kraków pojawiła się wiecha. Oznacza to, że został wylany ostatni wieniec na attyce w segmencie C, czyli zakończono prace przy konstrukcji budynku oraz kanał w hali H02.

Ulubione ()