ODPOWIEDZIALNOŚĆ SPOŁECZNA BIZNESU

Corporate Social Responsibility – CSR

Odpowiedzialność społeczna biznesu

RE-Bau to nie tylko renomowana firma realizująca najbardziej skomplikowane i prestiżowe projekty jako Generalny Wykonawca.

Od kilkunastu lat, w myśl nowoczesnej strategii rozwoju, aktywnie uczestniczymy w życiu społecznym. Kierując się szeroko pojętą odpowiedzialnością angażujemy się - zarówno firma, jak i jej pracownicy - w różne inicjatywy na rzecz społeczności lokalnych, czy wspierające kulturę.

Społeczna odpowiedzialność przedsiębiorstwa to koncepcja, którą RE-Bau świadomie realizuje rozumiejąc, że są to inwestycje wzmacniające przedsiębiorstwo od wewnątrz i zwiększające zaufanie otoczenia.

W naszej pracy koncentrujemy się na ludziach – Inwestorach, Partnerach, Pracownikach, dążąc do stworzenia firmy, oferującej każdemu możliwość realizacji swoich zamierzeń, oczekiwań i aspiracji. Firmy wspierającej lokalną społeczność, kulturę oraz dbającą o środowisko w którym żyjemy.

Wydarzenia

7 Listopad 2023

Festiwal TRAKL-TAT 2023

Festiwal TRAKL-TAT 2023

X Festiwal Literacko-Artystyczny „TRAKL-TAT”, którego jesteśmy współorganizatorem, obejmował trzydniowy cykl wydarzeń. Festiwal rozpoczęła w czwartek gawęda Artura Pałasiewicza oraz wernisaż zbiorów Mieczysława Czytajły „Wojna. Ludzie. Artefakty”.

30 Czerwiec 2023

Jesteśmy sponsorem wystawy "Włodzimierz Tetmajer. Siła barw i temperamentu"

Jesteśmy sponsorem wystawy "Włodzimierz Tetmajer. Siła barw i temperamentu"

Wystawa czasowa „Włodzimierz Tetmajer. Siła barw i temperamentu” to przekrojowa prezentacja twórczości artystycznej – pierwsza tego typu i tej skali wystawa twórczości Włodzimierza Tetmajera (1861–1923). Wystawa prezentowana z okazji setnej rocznicy śmierci Włodzimierza Tetmajera wpisuje się w szerszy kontekst obchodów o zasięgu ogólnokrajowym.
Dominująca część ekspozycji poświęcona jest malarstwu – uwzględniając zarówno malarstwo sztalugowe, jak i monumentalne. Obejmuje obrazy olejne, szkice do obrazów oraz projekty do polichromii i ilustracji. W przestrzeni wystawienniczej wydzielono aneksy tematyczne, poświęcone odpowiednio tematom: wątek biograficzny, działalność na polu etnograficznym, działalność ilustratorska, działalność polityczna.

10 Maj 2023

Obchody 108. Rocznicy Bitwy po Gorlicami

Obchody 108. Rocznicy Bitwy po Gorlicami

Drugiego maja na cmentarzu wojennym nr 91. w Gorlicach odbyły się oficjalne uroczystości upamiętniające dramatyczne wydarzenia Bitwy pod Gorlicami. W 108. rocznicę Bitwy pod Gorlicami, oddano hołd poległych żołnierzy i mieszkańcom. W uroczystości na cmentarzu oraz Rekonstrukcji Historycznej w Sękowej udział wzięli m. in. przedstawiciele parlamentu Rzeczpospolitej, Wojewoda Małopolski oraz ambasadorzy i konsulowie kilku państw, w tym Honorowy Konsul Generalny Republiki Austrii w latach 2013-2019 Andrzej Tombiński.


25 Kwiecień 2023

Wspieramy Fundację Wspólnota Nadziei

Wspieramy Fundację Wspólnota Nadziei

W siedzibie Radia Kraków odbyła się uroczystość 25-lecie Fundacji Wspólnota Nadziei. Fundację aktywnie wspieramy od kilkunastu lat, w przypadku tego wydarzenia byliśmy jego złotym sponsorem oraz wzięliśmy udział w aukcji dzieł sztuki.

16 Grudzień 2022

Uczestniczymy w Szlachetnej Paczce

Uczestniczymy w Szlachetnej Paczce

Po raz kolejny wzięliśmy udział w akcji Szlachetna Paczka. W tym roku postanowiliśmy wspomóc ośmioosobową, wielopokoleniową rodzinę dotkniętą chorobami i borykającą się z trudną sytuacją finansową. Poza produktami pierwszej potrzeby, o które prosiła rodzina, przekazaliśmy również upominki, by i u tej rodziny pojawiła się świąteczna atmosfera.

7 Listopad 2022

Festiwal TRAKL-TAT 2022

Festiwal TRAKL-TAT 2022

Jesteśmy współorganizatorem IX Festiwalu Literacko-Artystycznego „TRAKL-TAT”. Tegoroczny festiwal obejmował czterodniowy cykl wydarzeń. Rozpoczął się od złożenia kwiatów pod tablicą Georga Trakla na murze Klinicznego Szpitala Wojskowego z Polikliniką przy ul. Wrocławskiej oraz spotkania autorskiego z, laureatem Nagrody Nike 2020, Radkiem Rakiem. W sobotę 5 listopada odbyła się gala TRAKL-TATu połączona z wręczeniem nagród Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Georga Trakla. Festiwal zakończył się 6 listopada krakowską premierą filmu dokumentalnego "Wielkie Galicjanki, czyli ze Lwowa do Wiednia".

17 Luty 2021

Wpieramy hospicjum im. św. Łazarza

Wpieramy hospicjum im. św. Łazarza

Czas pandemii to również trudny okres dla hospicjów dlatego wsparliśmy krakowskie hospicjum im. św. Łazarza kwotą 30.000 zł.

Zachęcamy do wysłuchania audycji w Radiu Kraków poświęconej pomocy hospicjum z udziałem...

21 Maj 2020

COVID-19 - angażujemy się w pomoc służbie zdrowia

COVID-19 - angażujemy się w pomoc służbie zdrowia

W obliczu pandemii nikt nie powinien pozostać obojętny, tak więc dokładamy swoją „cegiełkę” do walki z koronawirusem. Przekazaliśmy środki finansowe na zakup 10.000 maseczek dla pracowników służby zdrowia.

2 Styczeń 2020

Szlachetna Paczka

Szlachetna Paczka

W grudniu 2019 roku pracownicy RE-Bau postanowili wziąć udział w akcji Szlachetna Paczka. Rodzina, która uzyskała pomoc to 60-cio letnia Pani Helena, która jest opiekunem prawnym jedenastoletniej wnuczki po tym, jak dziewczynka straciła matkę. Pani Helena była mile zaskoczona zaistniałą sytuacją i powiedziała „w życiu nie dostała tyle prezentów”. Najważniejsze dla niej dary to: łóżko, żelazko i nici, dzięki którym może podreperować domowy budżet wykonując małe poprawki krawieckie. Pani Helena była bardzo wzruszona, choć ukrywała to do ostatniej chwili. Jesteśmy gotowi wspierać takie inicjatywy i mamy nadzieję w przyszłości kontynuować tego typu działania.

22 Marzec 2019

Remont szatni Wisły Kraków

Remont szatni Wisły Kraków

Postanowiliśmy kolejny raz wesprzeć Akademię Piłkarską Wisły Kraków włączając się w pierwsze przedsięwzięcie Stowarzyszenia Socios. Po miesiącu intensywnych prac udało nam się poprawić standard pomieszczeń do rehabilitacji, odnowy biologicznej oraz szatni piłkarskiej przeznaczonych dla piłkarzy.

19 Październik 2016

Aukcja i koncert charytatywny na rzecz Fundacji Wspólnota Nadziei

Aukcja i koncert charytatywny na rzecz Fundacji Wspólnota Nadziei

Podczas tegorocznej aukcja dzieł sztuki na rzecz Fundacji Wspólnota Nadziei, która odbyła się w krakowskim Teatrze Groteska 19 października sprzedane zostały wszystkie prace zaprezentowane wcześniej w katalogu aukcyjnym. Pod młotek poszły m. in. podarowane przez RE-Bau dwie akwarele i ...

29 Czerwiec 2015

Podziękowanie za działalność filantropijną w 2014 r.

Podziękowanie za działalność filantropijną w 2014 r.

Tytuł Filantrop Krakowa przyznawany jest osobom lub podmiotom za wyróżniającą się pomoc udzielaną potrzebującym. RE-Bau została zgłoszona do konkursu przez Fundacje Wspólnota Nadziei w kategorii za najciekawszą formę i efektywność filantropi. Nasza firma otrzymała z rąk Prezydenta ...

22 Październik 2014

Artyzm dla autyzmu: koncert Marka Bałaty i aukcja

Artyzm dla autyzmu: koncert Marka Bałaty i aukcja

22 X 2014 odbył się w PWST Koncert charytatywny połączony z aukcją dzieł sztuki krakowskich artystów na rzecz Farmy Życia w Więckowicach. Wystąpił Marek Bałata z zespołem.

27 Wrzesień 2014

Piknik na Farmie w Więckowicach 2014

Piknik na Farmie w Więckowicach 2014

Podczas corocznego pikniku na Farmie w Więckowicach RE-Bau otrztymała tytuł: Dobroczyńca Fundacji Wspólnota Nadziei.
W tym roku program Pikniku był interdyscyplinarny. Oprócz tradycyjnych już atrakcji: kiermaszu, warsztatów, czy loterii odbyła się prezentacja...

21 Wrzesień 2013

Kartki świąteczne i Piknik na Farmie

Kartki świąteczne i Piknik na Farmie

W tym roku - już po raz drugi – kartką świąteczno-noworoczną RE-Bau będzie praca plastyczna wybrana w konkursie zorganizowanym dla podopiecznych Fundacji Wspólnota Nadziei; głosowali wszyscy pracownicy naszej firmy. Spośród prac plastycznych wykonanych przez artystów Fundacji Wspólnota...

18 Wrzesień 2013

Urszula Dudziak na 15-lecie Fundacji

Urszula Dudziak na 15-lecie Fundacji

Jubileusz Fundacji Wspólnota Nadziei obchodziliśmy także podczas wyjątkowego koncertu 18 IX 2013 r., którego gościem specjalnym była Urszula Dudziak. Przed jej występem odbyła się aukcja: publiczność mogła na drodze licytacji wejść w posiadanie nie tylko dzieł sztuki, ale także doskonałej...

14 Wrzesień 2013

Fundacja Wspólnota Nadziei w MOCAK-u

Fundacja Wspólnota Nadziei w MOCAK-u

W tym roku do współpracy z Fundacją Wspólnota Nadziei udało się nam włączyć Muzeum Sztuki Współczesnej. Z inicjatywy Re-Bau MOCAK przygotował - w ramach swojego projektu Muzeum bez barier (http://www.mocak.pl/muzeum-bez-barier) - cykl warsztatów (kwiecień-maj 2013). Program ...

29 Grudzień 2012

Konkurs na projekt kartki świąteczno-noworocznej 2012

Konkurs na projekt kartki świąteczno-noworocznej 2012

W lipcu wraz z Fundacją Wspólnota Nadziei zorganizowaliśmy konkurs plastyczny na projekt kartki świąteczno-noworocznej dla naszej firmy. Pod okiem instruktorów podopieczni Farmy Życia przez dwa miesiące malowali, rysowali, wyklejali… W rezultacie powstało dwadzieścia kilka fantastycznych...

8 Październik 2011

Fundacja Wspólnota Nadziei

Fundacja Wspólnota Nadziei

Fundacja Wspólnota Nadziei realizuje od 2005 roku nowatorski projekt Farma Życia; jest to ośrodek pobytu stałego oraz pracy, terapii i rehabilitacji dla młodzieży i dorosłych osób z autyzmem, jedyny taki w Polsce. Na obszarze 7 ha w Więckowicach, w gminie Zabierzów pod Krakowem, wznoszą się ...

Ulubione ()