29 Listopad 2023

Otrzymaliśmy tytuł Mecenasa Kultury Krakowa 2022

Kraków, Teatr Variété
28 listopada 2023 roku, podczas uroczystej gali w Teatrze Variété w Krakowie, spółka RE-Bau została uhonorowana tytułem Mecenasa Kultury Krakowa Roku 2022. Nagrody Miasta Krakowa, których tradycja sięga XVI wieku, są wyrazem uznania dla dokonań krakowian, którzy pracują na rzecz rozwoju i wzmacniania twórczego oraz naukowego potencjału miasta.

23 Październik 2023

Otwarcie hali sportowej przy IX LO w Krakowie

Kraków, ul. Czapińskiego 5
19 października otwarta została nowa hala sportowa przy IX Liceum Ogólnokształcącym. W ramach inwestycji, której byliśmy Generalnym Wykonawcą, powstały hala sportowa wraz z salą fitness i łącznikiem prowadzącym do szkoły oraz dodatkowa infrastruktura towarzysząca (wielofunkcyjne boisko zewnętrzne o nawierzchni syntetycznej wraz z trybunami i siłownia plenerowa).

30 Sierpień 2023

Realizujemy UNITY RESIDENCE

Kraków, ul. Lubomirskiego
UNITY RESIDENCE to zespół 46 apartamentów przeznaczonych do najmu krótkoterminowego. Obiekt wchodzi w skład kompleksu UNITY CENRE, gdzie, w sąsiednim budynku, realizujemy także hotel Radisson RED. Naszym zadaniem będzie oddanie w pełni wykończonych i wyposażonych apartamentów. Obiekt będzie podlegał certyfikacji LEED. Termin oddania do użytkowania jest planowany na pierwszą połowę 2024 roku.

22 Czerwiec 2023

Rozpoczynamy realizację Apartamentów Dębowa w Łodzi

Rozpoczynamy dla Epol Holding budowę "Apartamentów Dębowa". Jest to kompleks zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej z usługami w parterze realizowany w historycznej tkance miejskiej Łodzi. Teren inwestycji znajduje się przy ul. Senatorskiej w niedalekim sąsiedztwie od wielofunkcyjnego kompleksu mieszkaniowo-usługowego "Fuzja".

05 Czerwiec 2023

Podpisanie umowy z Muzeum KL Plaszow

Kraków, ul. Lipowa 3

2 czerwca 2023 r. podpisaliśmy umowę z Muzeum KL Plaszow w Krakowie na zagospodarowanie terenu po byłym niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym Plaszow.
Umowa na zagospodarowanie terenu przewiduje wykonanie dróg i ścieżek, oznaczenie przebiegu granic zachowanego terenu po byłym obozie i przebiegu granic dwóch cmentarzy, oznaczenie punktów terenowych i przystanków historycznych, wykonanie tablic z informacjami i regulaminami, wykonanie konstrukcji pod makiety dla osób z dysfunkcją wzroku, wykonanie małej architektury oraz wykonanie okien ekspozycyjnych w terenie. Zakończenie prac planowane jest na koniec 2023 r.

25 Maj 2023

Prezentacja rzeźby AUSCHWITZWIELICZKA

Kraków, ul. Zabłocie 

23 maja odbyła się uroczysta prezentacja rzeźby Mirosława Bałki AUSCHWITZWIELICZKA w nowej lokalizacji, na skwerze przy zbiegu ul. Zabłocie i Kotlarskiej. Wykonania fundamentów oraz instalacji rzeźby podjęła się nasza spółka w ramach, trwającej już ponad 10 lat partnerskiej współpracy z Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK.

17 Kwiecień 2023

Biurowiec MK29 uzyskał certyfikat BREEAM

Kraków, ul. Marii Konopnickiej 29

Biurowiec MK29 zlokalizowany przy ul. Marii Konopnickiej w Krakowie otrzymał certyfikat BREEAM. BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method) jest jednym z najważniejszych certyfikatów budowlanych w skali światowej. Służy do wyznaczania standardów zrównoważonego, ekologicznego budownictwa.

04 Kwiecień 2023

Podpisanie umowy na budowę Centrum Obsługi Studenta UEK

Kraków, ul. Rakowicka 27

30 marca 2023 r. podpisaliśmy umowę z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie na realizację budynku Centrum Obsługi Studenta. Przedmiotem umowy jest opracowanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie robót budowlanych w formule zaprojektuj i wybuduj.

20 Marzec 2023

Prace dekarskie na budynku Uniwersytetu Śląskiego

Katowice, ul. Bankowa 5

Remont budynku Uniwersytetu Śląskiego wszedł w najintensywniejszą fazę. Pół roku przed planowanym zakończeniem inwestycji trwają prace dekarskie, elewacyjne, instalacyjne i wykończeniowe. Szczególnie wymagające prace odbywają się na dachu budynku. Znaczne, bo niemal 60-stopniowe nachylenie połaci dachu oraz jego wysokość warunkują przeprowadzenie wszystkich prac metodami alpinistycznymi.

20 Luty 2023

Małe Paderevianum UJ wróciło do użytkowania

Kraków, al. Mickiewicza 11

 Wyłączone z użytkowania w 2014 roku Małe Paderevianum Uniwersytetu Jagiellońskiego wznowiło działalność po wykonanej przez RE-Bau modernizacji obiektu. 6-kondygnacyjny obiekt o powierzchni użytkowej 1390 m kw. przeszedł całkowitą metamorfozę.

18 Styczeń 2023

RE-Bau wykonawcą hotelu Radisson RED

Kraków, ul. Lubomirskiego 16

Na terenie krakowskiego kompleksu biznesowego UNITY CENTRE rozpoczynamy realizację hotelu Radisson RED. Hotel będzie oferował łącznie 229 pokoi. Powstanie również 6 multifunkcjonalnych sal konferencyjnych, restauracja oraz fitness. Centralnym punktem hotelu będzie lobby z wewnętrznym atrium biegnącym przez całą wysokość budynku, w którym znajdą się trzy panoramiczne windy. Jesteśmy odpowiedzialni zarówno za projekt wykonawczy i realizacje prac wykończeniowych, jak również dostawę całego wyposażenia hotelu.

Ulubione ()