13 Grudzień 2014

Aktualne kontrakty drogowe RE-Bau

W II-połowie 2014 r. realizujemy cztery kontrakty w zakresie infrastruktury drogowej 

1. Drogowa Trasa Średnicowa w Gliwicach: od września wykonujemy roboty palowe oraz montaż konstrukcji wsporczej pod ekrany akustyczne.

2. Autostrada A4 odcinek Kraków – Katowice: jako Generalny...

01 Grudzień 2014

Trwają prace na Osiedlu Jarzębinowym w Łodzi

Na Osiedlu Jarzębinowym w Łodzi kończymy już prace murarskie, trwa ocieplenie budynku. Do końca miesiąca zakończymy pokrycie dachu. Ponadto wewnątrz montujemy okna i drzwi oraz kontynuujemy prace instalacyjne (sanitarne i elektryczne).

16 Listopad 2014

Osiedle Franciszkańskie: stan surowy zakończony

Osiedle Franciszkańskie powstaje w odległości około siedmiu kilometrów od centrum Katowic, przy ulicy Kijowskiej. W budynkach zaprojektowano mieszkania o powierzchni od 27 do 90 m kw. Na terenie osiedla powstanie pełna infrastruktura handlowo-usługowa; w okolicy nastąpi modernizacja układu komunikacyjnego, w tym połączenie ulic Kijowskiej z Piotrowicką.

12 Listopad 2014

Zakończyliśmy przebudowę Instytutu Psychologii UJ

Zakończyliśmy trwającą od połowy 2013 roku przebudowę budynku UJ przy ul. Ingardena 6 w Krakowie na potrzeby Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (dawniej mieścił się tutaj Instytut Zoologii, którego nową siedzibę na terenie kampusu UJ przy ul. Gronostajowej, jako Generalny Wykonawca, oddaliśmy do użytku 18 X 2011 roku).

18 Październik 2014

Apartamenty przy ul. Czarodziejskiej nad Wisłą w Krakowie

W otoczeniu Parku Dębnickiego przy ul. Czarodziejskiej w Krakowie rozpoczynamy budowę siedmiu kameralnych, trzypiętrowych budynków apartamentowych z dwoma garażami podziemnymi. Projekt zakłada realizację 53 mieszkań w najwyższym standardzie, położonych tuż nad Wisłą, vis a vis zabytkowego kompleksu klasztoru Norbertanek. 

17 Październik 2014

Wiecha na Osiedlu Jarzębinowym w Łodzi 2014

15 października na Osiedlu Jarzębinowym w Łodzi stanęła wiecha. II etap inwestycji na Osiedlu Jarzębinowym w Łodzina przy ul. Okopowej. obejmuje 97 mieszkań oraz infrastrukturę, m.in. podziemny parking i plac zabaw dla dzieci. RE-Bau, jest Generalnym Wykonawcą inwestycji. 

03 Wrzesień 2014

Rzeźba "Zapaśnicy " przed gmachem PKOl

8 sierpnia w Warszawie, na trenie Parku Olimpijskiego okalającego gmach Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie odsłonięta została rzeźba Zapaśnicy autorstwa Zbigniewa Wojkowskiego z Krakowa. Tym samym kontynuowana jest idea, aby powstała tutaj plenerowa galeria rzeźby różnych dyscyplin sportu. Zapaśnicy stanęli tuż obok Kolarzy Bronisława Chromego.

25 Sierpień 2014

Zakończyliśmy inwestycję drogową na Dolnym Śląsku

Zakończyliśmy budowę ekranów w ramach drogowej trasy średnicowej Katowice – Gliwice, cz. Zachód. Kontrakt „Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 403 na terenie Województwa Dolnośląskiego etap I i II" obejmował roboty na odcinku G2 i G2/4: RE-Bau wykonała ekrany akustyczne drogowe i na murach oporowych. 

19 Sierpień 2014

Kończymy przebudowę Instytutu Psychologii UJ

Niebawem zakończymy - trwającą od połowy 2013 roku - przebudowę budynku UJ przy ul. Ingardena 6 w Krakowie na potrzeby Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (dawniej mieścił się tutaj Instytut Zoologii, którego nową siedzibę na terenie kampusu UJ przy ul. Gronostajowej, jako Generalny Wykonawca, oddaliśmy do użytku 18 X 2011 roku).

06 Sierpień 2014

W sierpniu oddajemy do użytku Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ

Centrum Edukacji Przyrodniczej w Krakowie będzie nową wizytówką Uniwersytetu Jagiellońskiego. W jednym miejscu zostaną umieszczone zasoby czterech zbiorów uniwersyteckich: zoologicznego, geologicznego, antropologicznego i paleobotanicznego. Obiekt został zaprojektowany tak, by pełnił jednocześnie funkcję muzeum i placówki naukowo-dydaktycznej oraz edukacyjnej, popularyzującą - dzięki unikatowym zbiorom - nauki przyrodnicze w społeczeństwie.

05 Sierpień 2014

Kończymy budowę Zielonych Tarasów w Krakowie

W krakowskich Bronowicach konczymy budowę Zielonych Tarasów: kompleksu dwukondygnacyjnych domów zaprojektowanych w formie zabudowy jednorodzinnej. Na działce o powierzchni ponad 8000 m2. powstało 32 segmenty w zabudowie bliźniaczej.

04 Sierpień 2014

W Łodzi trwa budowa Osiedla Jarzębinowego

II etap inwestycji na Osiedlu Jarzębinowym w Łodzi obejmuje 97 mieszkań oraz infrastrukturę, m.in. podziemny parking i plac zabaw dla dzieci. RE-Bau, jest Generalnym Wykonawcą inwestycji. 

12 Czerwiec 2014

Kolejne realizacje z zakresu infrastruktury drogowej

Ważną częścią oferty RE-Bau jest infrastruktura drogowa, przede wszystkim ekrany akustyczne. W 2014 r. realizujemy kilka istotnych projektów w tym zakresie. Przy DTŚ Gliwice na odcinku G2 i G2/4 zakończyliśmy etap projektowania i obecnie rozpoczynamy montaż konstrukcji wsporczej ekranów na ścianach oporowych.

08 Czerwiec 2014

Realizujemy kolejną inwestycję mieszkaniową w Katowicach

Osiedle Franciszkańskie powstaje w odległości około siedmiu kilometrów od centrum Katowic, przy ulicy Kijowskiej. W budynkach zaprojektowano mieszkania o powierzchni od 27 do 90 m kw. Na terenie osiedla powstanie pełna infrastruktura handlowo-usługowa; w okolicy nastąpi modernizacja układu komunikacyjnego, w tym połączenie ulic Kijowskiej z Piotrowicką.

22 Maj 2014

Wiecha na AVII w Krakowskim Parku Technologicznym

Od wczoraj na dachu AVII widnieje kolorowy wieniec; na „wiechę” inwestorzy (GD&K, Software Park Kraków i CA Immo) zaprosili wszystkich pracujących przy budowie biurowca. Podczas uroczystości obecni byli m.in.: Prezes Zarządu Krakowskiego Parku Technologicznego Wiesława Kornaś-Kita, Generalny Wykonawca reprezentowany przez Zarząd RE-Bau, projektanci oraz pracownicy uczestniczący w budowie.

20 Maj 2014

Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ w Krakowie na finiszu

Centrum Edukacji Przyrodniczej: muzeum i nowoczesny ośrodek edukacji i popularyzacji nauki, zapowiadane jest jako nowa wizytówka UJ. Budowę obiektu rozpoczęliśmy wiosną 2013 r., zakończenie prac budowlano-montażowych zaplanowane jest na koniec czerwca 2014 r. 

14 Maj 2014

EXPO Kraków już otwarte!

14 V 2014 r. nastąpiło otwarcie oddanego kilka tygodni wcześniej do użytku EXPO Kraków, największego centrum targowo-kongresowego w Polsce południowej. Obiekt składa się z 2 hal o łącznej powierzchni 13 tys. m², zespołu modułowych sal konferencyjnych, części biurowej i restauracji.

23 Kwiecień 2014

Na kampusie UJ w Krakowie powstaje Centrum Edukacji Przyrodniczej

Centrum Edukacji Przyrodniczej, zapowiadane jako nowa wizytówka UJ, ma być nie tylko muzeum, ale nowoczesnym  ośrodkiem edukacji i popularyzacji nauki. Budowę obiektu rozpoczęliśmy wiosną  2013 r., zakończenie prac budowlano-montażowych zaplanowane jest na koniec czerwca 2014 r. 

20 Kwiecień 2014

Dzięki halom EXPO Kraków znajdzie się w czołówce miast targowych

Wiosną 2014 r. w Krakowie zostanie oddany do użytku nowoczesny obiekt targowo-kongresowy. W mediach podkreśla się przede wszystkim wielkość i nowoczesność oraz nadzwyczajne tempo, w jakm RE-Bau - Generalny Wykonawca - realizuje prace budowlane. 

27 Marzec 2014

Łódź, Osiedle Jarzębinowe

Osiedle Jarzębinowe powstało w Łodzi na Bałutach, przy ul. Okopowej. Zlokalizowane jest w zacisznej okolicy, a jednocześnie zapewnia dostęp do pełnej infrastruktury miejskiej. W I etapie powstało tutaj  120 mieszkań. II etap - 97 mieszkań - wykonuje RE-Bau, Generalny Wykonawca inwestycji.

21 Styczeń 2014

Construction of Nature Education Centre at the UJ Campus

Nature Education Centre, heralded as a new flagship of the Jagiellonian University will be not just a museum but a modern center of education and popularization of science. Construction works on the future centre began in the spring of 2013. According to the schedule, NEC will be open in April 2014. 

Ulubione ()