09 Kwiecień 2024

RE-Bau rewitalizuje centrum Nowego Sącza

Nowy Sącz, Ratusz
5 kwietnia 2024 roku podpisaliśmy umowę na realizację inwestycji „Rewitalizacja centrum miasta poprzez modernizację budynku Ratusza w Nowym Sączu”. Renowacja, pochodzącego z 1897 roku, budynku obejmować będzie położenie nowej elewacji (tzw. tynku rzymskiego), zabezpieczenie i odwodnienie fundamentów, szereg prac w piwnicach, a także remont dachu.

20 Marzec 2024

Otwarcie Muzeum KL Plaszow

Kraków, KL Plaszow
15 marca przy Pomniku Ofiar Faszyzmu odbyła się uroczystość otwarcia wystawy plenerowej „KL Plaszow. Miejsce po, miejsce bez”. Muzeum KL Plaszow zaprezentowało jednocześnie efekty prac inwestycyjnych wykonanych w terenie.
Ekspozycja jest częścią prac wykonanych w terenie poobozowym, których celem było podkreślenie i opisanie zachowanych śladów przeszłości tego miejsca.

29 Luty 2024

Otwarcie centrum kreatywności i coworkingu spinPLACE

Katowice, ul. Bankowa
27 lutego 2024 roku odbyło się oficjalne otwarcie centrum kreatywności i coworkingu spinPLACE, którego siedziba znajduje się w Katowicach przy ulicy Bankowej 5. Centrum jest miejscem wspierania inicjatyw związanych z prototypowaniem i animowaniem różnorodnych przedsięwzięć Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, zwłaszcza w zakresie współpracy z otoczeniem akademickim, społecznym i gospodarczym. RE-Bau była generalnym wykonawcą przebudowy i kapitalnego remontu budynku. Realizacja kontraktu była dużym wyzwaniem z uwagi na zabytkowy charakter budynku, co skutkowało objęciem remontu nadzorem konserwatorskim. Poza standardowymi robotami budowlanymi przeprowadziliśmy szereg prac restauratorskich, zarówno we wnętrzu, gdzie część ścian jest pokryta stiukami, jak i na zewnątrz, przywracając fasadę do jej dawnej świetności.

24 Styczeń 2024

Zakończenie przebudowy i remontu budynku Uniwersytetu Śląskiego

Katowice, ul. Bankowa
Zakończyliśmy przebudowę i kapitalny remont budynku przy ul. Bankowej 5 w Katowicach, prace były prowadzone pod nadzorem konserwatorskim. Ten zabytkowy budynek powstały w 1911 roku był przez wiele lat siedzibą banku, a od 2006 roku należał do Uniwersytetu Śląskiego. Podstawowym założeniem przebudowy było nadanie obiektowi nowej funkcji na potrzeby projektu „SPINplace – centrum kreatywności i coworkingu”. Dawna sala kasowa została przekształcona w salę wystawienniczo-konferencyjną ze ścianami pokrytymi odrestaurowanymi stiukami.

Ulubione ()