Aktualności

27 Czerwiec 2024

Otwarcie Radisson RED w Krakowie

26 czerwca nastąpiło otwarcie Radisson RED Hotel oraz Radisson RED Apartments, których generalnym wykonawcą była RE-Bau. Oba obiekty wchodzą w skład kompleksu UNITY Centre.
Radisson RED to czterogwiazdkowy hotel z 229 ekskluzywnymi pokojami, włoską restauracją Filini, piętrem konferencyjnym oraz podziemnym parkingiem.
Charakterystycznym punktem hotelu jest otwarta na wysokość całego budynku przestrzeń atrium z panoramicznymi windami, nad którymi zamocowano spektakularną instalację świetlną złożoną ze 170 ażurowych lamp.
W skład Radisson RED Apartments wchodzi 46 w pełni wyposażonych apartamentów z aneksami kuchennymi.
Realizacja inwestycji opierała się na kontynuacji budowy istniejących obiektów, będących w stanie surowym zamkniętym, oraz dostosowaniu ich do założonych standardów marki Radisson RED i wytycznych projektowych. Poza pracami stricte budowlanymi i instalacyjnymi RE-Bau opowiadała również za umeblowanie i kompleksowe wyposażenie obu obiektów. Wiązało się to z wieloma wyzwaniami realizacyjnymi, a także zorganizowaniem placu budowy w taki sposób, aby nie zakłócać funkcjonowania pozostałych obiektów kompleksu.

Ulubione ()