Fundacja Wspólnota Nadziei

Fundacja Wspólnota Nadziei realizuje od 2005 roku nowatorski projekt Farma Życia; jest to ośrodek pobytu stałego oraz pracy, terapii i rehabilitacji dla młodzieży i dorosłych osób z autyzmem, jedyny taki w Polsce. Na obszarze 7 ha w Więckowicach, w gminie Zabierzów pod Krakowem, wznoszą się teraz dwa domy – RE-Bau była Generalnym Wykonawcą drugiego budynku, mieszkalnego, w 2011 roku – i funkcjonuje gospodarstwo rolne, które w roku 2008 uzyskało certyfikat gospodarstwa ekologicznego. Wszystkie prace na Farmie wykonują osoby z autyzmem wraz z trenerami. Z uprawianych tutaj warzyw i owoców przygotowują przetwory, które można nabyć podczas organizowanego corocznie Dnia Farmera.

Docelowo ma tutaj być 5 domów dla 30 stałych mieszkańców; podobna grupa dojeżdża codziennie na zajęcia w ramach Dziennego Centrum Aktywnosci.W planach jest utworzenie miejsc pracy i rehabilitacji dla ponad 100 osób, zarówno z autyzmem, jak i z pokrewnymi zaburzeniami rozwojowymi.

Czytaj więcej: http://www.farma.org.pl/


Aukcja i koncert charytatywny na rzecz Fundacji Wspólnota Nadziei

W kolejnej aukcji dzieł sztuki na rzecz Fundacji Wspólnota Nadziei sprzedane zostały wszystkie prace zaprezentowane wcześniej w katalogu aukcyjnym.

więcej ...

Podziekowanie za działalność filantropijną w 2014 roku

Tytuł Filantrop Krakowa przyznawany jest osobom lub podmiotom za wyróżniającą się pomoc udzielaną potrzebującym. RE-Bau została zgłoszona do konkursu przez Fundacje Wspólnota Nadziei w kategorii za najciekawszą formę i efektywność filantropi. Nasza firma otrzymała z rąk Prezydenta Jacka Majchrowskiego podziękowanie w formie dyplomu za prowadzoną działalność filantropijną.

więcej ...

Artyzm dla autyzmu: koncert Marka Bałaty i aukcja

22 X 2014 odbył się w PWST Koncert charytatywny połączony z aukcją dzieł sztuki krakowskich artystów na rzecz Farmy Życia w Więckowicach. Wystąpił Marek Bałata z zespołem.

więcej ...

Piknik na Farmie w Więckowicach 2014

Podczas corocznego pikniku na Farmie w Więckowicach 27 IX 2014 r. Re-Bau otrzymała tytuł: Dobroczyńca Fundacji Wspólnota Nadziei.

więcej ...

Urszula Dudziak na 15-lecie Fundacji

Wyjątkowy koncert wyjątkowej wokalistki. Urszula Dudziak zaśpiewała i pomogła zebrać podczas aukcji pieniądze dla Fundacji Wspólnota Nadziei.

więcej ...

Kartki świąteczne i Piknik na Farmie

Kartkę świąteczną wybierali wszyscy pracownicy naszej firmy spośród kilkunastu prac plastycznych przygotowanych przez podopiecznych Fundacji. Podczas Pikniku na Farmie 21 IX 2013 r. rozdaliśmy nagrody i świętowaliśmy piętnastolecie Fundacji Wspólnota Nadziei.

więcej ...

Fundacja Wspólnota Nadziei w MOCAK-u

W tym roku do współpracy z Fundacją Wspólnota Nadziei udało się nam włączyć Muzeum Sztuki Współczesnej. Z inicjatywy Re-Bau MOCAK przygotował cykl warsztatów, w ramach swojego projektu Muzeum bez barier.

więcej ...

Konkurs na projekt kartki świąteczno-noworocznej 2012

W konkursie plastycznym dla podopiecznych Fundacji Wspólnota Nadziei, spośród dwudziestu czterech propozycji, wybraliśmy cztery prace, z których przygotujemy kartki świąteczno-noworoczne.

więcej ...