Złota statuetka „Mecenas Kultury Krakowa 2012” dla RE-Bau

10.10.2013

Złota statuetka „Mecenas Kultury Krakowa 2012” dla RE-Bau

Tytuł Mecenasa Kultury Krakowa 2012 RE-Bau otrzymała za „najciekawszą formę i efektywność mecenatu”; docenione zostało nasze zaangażowanie w sponsoring sztuki. Złotą statuetką nagrodzona została adaptacja dawnej portierni Fabryki „Emalia” Oskara Schindlera na kolejną przestrzeń wystawienniczą w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK. W odremontowanym przez RE-Bau budynku, od 16 maja 2013 roku, funkcjonuje Galeria RE przeznaczona na prezentację twórczości studentów akademii sztuki z całego świata.
Statuetkę wraz z dyplomem odebrał 10 X 2013 r. Prezes Zarządu Andrzej Tombiński z rąk Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego oraz Przewodniczącego Rady Miasta Bogusława Kośmidra.
Tytuł złotego Mecenasa Kultury Krakowa 2012 sprawił nam ogromną radość i umocnił przekonanie, że współpracę ze środowiskiem artystycznym naszego miasta warto i należy kontynuować. Podczas uroczystości Prezydent mówił:
Kraków jest pełen wielkich dzieł architektury i sztuki, które powstawały przez wieki m.in. dzięki odważnym i hojnym donatorom. Niech to wyróżnienie będzie motywacją do dalszej współpracy w budowaniu artystycznego wizerunku Krakowa.

Autorem statuetek „Mecenas Kultury Krakowa" jest artysta-rzeźbiarz Kazimierz Adamski, dyplomy zaprojektował prof. Adam Miratyński z ASP w Krakowie. Laureaci mają prawo do używania znaku graficznego tytułu „Mecenas Kultury Krakowa" przez pięć lat we własnych publikacjach.

« powrót