Aktualności

14.02.2020

Osiedle „Dobra Forma” etap III

Na Podgórzu Duchackim przy ul. Bochenka w Krakowie powstaje 12 kondygnacyjny mieszkalny budynek wielorodzinny z jednokondygnacyjnym garażem podziemnym, który zajmuje niemal całą powierzchnię terenu inwestycji. W związku z bezpośrednim sąsiedztwem istniejących budynków, m.in. szpital św. Rafała, konieczne było wykonanie zabezpieczenia wykopu w technologii ściany berlińskiej. Obiekt zaprojektowano w konstrukcji żelbetowej monolitycznej z murowanymi ścianami nośnymi w obrębie czterech najwyższych kondygnacji. W ramach przedsięwzięcia powstanie obiekt ze 136 mieszkaniami, których metraż mieści się w przedziale od 32m2 do 87m. Na parterze zlokalizowany będzie lokal użytkowy oraz funkcjonalne komórki lokatorskie. Garaż podziemny będzie przeznaczony dla postoju 124 samochodów osobowych, z czego 56 miejsc postojowych będą zapewniać platformy samochodowe. Dodatkowo na poziomie garażu będą znajdowały się komórki lokatorskie oraz pomieszczenia techniczne i gospodarcze niezbędne dla właściwego funkcjonowania obiektu.

więcej ...

09.12.2019

Konopnicka 29

Przy ulicy Konopnickiej 29 w Krakowie, w bezpośrednim sąsiedztwie Centrum Kongresowego ICE powstaje budynek biurowo-usługowy, który będzie posiadał 2 kondygnacje garażu podziemnego oraz 7 kondygnacji nadziemnych. Obiekt będzie posiadał szereg rozwiązań energooszczędnych i przyjaznych dla środowiska, co zostanie potwierdzone w procesie certyfikacji zgodnie z wymogami BREEAM. Jego całkowita powierzchnia użytkowa wynosić będzie ok. 15 tys. mkw. Użytkownicy budynku z nowoczesnej powierzchni biurowej będą mieli widok na Zamek Królewski na Wawelu oraz na bazylikę na Skałce.

więcej ...

17.10.2019

Osiedle Franciszkańskie V

Kolejny etap (V) Osiedla Franciszkańskiego jest największym z dotychczasowych. Tym razem wybudowanych zostanie dziewięć nowych, sześciokondygnacyjnych budynków w pobliżu ul. Ostrawskiej i Biskupa Tadeusza Szurmana, w bezpośrednim sąsiedztwie Osiedla Książęcego. Na terenie liczącym blisko 3 hektary powstanie 401 nowych mieszkań.

Obecnie w budynku A2 i B1 trwają intensywne prace murarskie związane z wykonaniem ścian działowych na piętrach czy ogólne prace związane z zakończeniem otwartego stanu surowego. W budynku A3 oraz B2 uzyskano szczelność dachu i tarasów. Zakończono montaż okien, a lada dzień rozpoczną się wewnętrzne prace tynkarskie.

więcej ...

31.07.2019

Uroczyste rozpoczęcie budowy Muzeum Historii Fotografii

Firma RE-Bau przekształci zabytkowy budynek dawnej zbrojowni przy ul. Rakowickiej 22 w nowoczesną przestrzeń o powierzchni 3300 m2, która będzie przeznaczona pod powierzchnie wystawienniczo-edukacyjną wraz z biblioteką oraz czytelnią i stanie się główną siedziba Muzeum Fotografii.

30 lipca 2019 r, odbyła się uroczystość „wbicia łopaty”, przez Prezydenta Miasta Krakowa – Jacka Majchrowskiego, Dyrektora Muzeum Fotografii Marka Świcę, przy udziale Prezesa Zarządu RE-Bau Andrzeja Tombińskiego.

Towarzyszyła temu konferencja prasowa, na której Prezydent Jacek Majchrowski powiedział in.: To kolejne muzeum, które robimy obok Muzeum Historycznego, MOCAK-u, czy Muzeum Armii Krajowej - wymienia. - Za dwa lata będziemy mieć kompleks miejskich muzeów na najwyższym światowym poziomie.

 

 

więcej ...

19.06.2019

Budowa przy ulicy Ceglanej w Katowicach

Nasza nowa budowa w Katowicach przy ulicy Ceglanej „Ceglana Brama” to 7 kondygnacyjny budynek wielorodzinny (80 mieszkań) z lokalami handlowo-usługowymi znajdującymi się na parterze oraz pierwszym piętrze. Założenie zakładała również zagospodarowanie terenu i infrastrukturę techniczną. Osiedle Ceglana Park zostało zaprojektowane w taki sposób, aby wpisywało się w spokojny charakter dzielnicy. Kameralną zabudowę urozmaicać będzie aleja przebiegająca przez cały teren osiedla.

więcej ...

15.05.2019

Inwestycja przy ul. Gdańskiej

W Krakowie przy ulicy Gdańskiej 12 powstaje kolejna inwestycja realizowana przez firmę RE-Bau. Będzie to 4 kondygnacyjny budynek mieszkalny, którego metraż lokali mieści się w przedziale od 32m2 do 74m2. Każde z mieszkań posiadać będzie dużym balkon bądź taras. Natomiast na parterze zlokalizowany zostanie garaż wielostanowiskowy. Całość założenia bardzo dobrze wkomponowuje się w kameralne otoczenie.

więcej ...

24.04.2019

Inwestycja przy ul. Bunscha

 Na początku 2019 roku otwarte zostało dwupoziomowe centrum handlowe przy jednej z najszybciej rozwijających się dzielnic Krakowa - Ruczaj. Centrum znajduje się przy ulicy Bunscha i jest to kolejna inwestycja, która została zrealizowana przez firmę RE-Bau w tym rejonie. Oprócz centrum handlowego Atut liczącego prawie 7 tys. mkw. wraz z parkingiem na 160 pojazdów, inwestycja zakładała budowę m.in. układu drogowego o powierzchni ponad 10.000 m2 obejmującego, chodniki oraz jezdnie i ronda łączące ze sobą ulice Bunscha i Piltza, które w znacznej mierze rozwiązały problem komunikacji w tym rejonie.

więcej ...

22.03.2019

Remont szatni Wisły Kraków

Postanowiliśmy kolejny raz wesprzeć Akademię Piłkarską Wisły Kraków włączając się w pierwsze przedsięwzięcie Stowarzyszenia Socios. Po miesiącu intensywnych prac udało nam się poprawić standard pomieszczeń do rehabilitacji, odnowy biologicznej oraz szatni piłkarskiej przeznaczonych dla piłkarzy. Powstały też dwie ściany wykończone fototapetami z legendami Wisły Kraków: na jednej znajdują się Arkadiusz Głowacki i Radosław Sobolewski oraz ich dziesięć rad dla młodych zawodników, natomiast na drugiej jest Jakub Błaszczykowski, który po EURO 2016 wypowiedział słowa: “W moim życiu już zbyt wiele razy leżałem na ziemi, żeby nie wiedzieć, że trzeba dalej walczyć”.

więcej ...

07.02.2019

Biurowiec dla firmy LPP

Realizowany przez nas budynek biurowy jest budynkiem czterokondygnacyjnym o kubaturze blisko 50.000 m3. Został zaplanowany jako biurowiec typu open-space. Przestrzenie zamknięte są oddzielone ściankami działowymi, wykonanymi z elementów szklanych, ale tylko na parterze. Na pozostałych piętrach z uwagi na mobilność inwestora przestrzenie będą zamknięte zabudową meblową.

więcej ...

30.01.2019

Centrum Innowacyjnej Dydaktyki Medycznej UJ CM w Krakowie

Na początku października 2018 r. zaczęliśmy prace związane z budową Centrum Innowacyjnej Dydaktyki Medycznej Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie, przewidywany termin ukończenia budynku to grudzień 2019r. Całkowita powierzchnia budynku głównego będzie wynosiła 5 725 m2.

więcej ...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »» 12