Budowa Roku 2011

01.06.2012

Budowa Roku 2011

Już po raz XXII Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa wraz z Ministerstwem Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej oraz Głównym Urzędem Nadzoru Budowlanego zorganizował coroczny Konkurs BUDOWA ROKU.

Cieszymy się ogromnie, że po raz kolejny doceniono obiekty zrealizowane przez RE-Bau w generalnym wykonawstwie. Przyznano nam statuetki w dwóch kategoriach: budynki nauki i kultury za Instytut Zoologii UJ oraz obiekty użyteczności publicznej za hotel PURO we Wrocławiu.

Instytut Zoologii UJ to najnowocześniejszy obiekt na kampusie Uniwersytetu Jagiellońskiego. Kompleks tworzą: skrzydło główne oraz prostopadłe do niego trzy skrzydła boczne z wewnętrznymi patiami.  Na powierzchni 14 tys. metrów kwadratowych rozmieszczone zostały pomieszczenia dydaktyczne i pracownicze, a przede wszystkim laboratoria specjalistyczne na światowym poziomie.

Hotel PURO we centrum Wrocławia to pierwszy obiekt w Polsce inaugurujący nową, innowacyjną sieć na krajowym rynku hotelarskim. Szczególnym wyzwaniem budowlanym, oprócz efektownej architektury, były nowatorskie rozwiązania w zakresie sterowania wszystkimi funkcjami tzw. inteligentnego budynku.

Konkurs BUDOWA ROKU jest jednym z najbardziej prestiżowych przeglądów osiągnięć polskiego budownictwa; swoje realizacje zgłaszają inwestorzy, generalni wykonawcy, deweloperzy i samorządy terytorialne. Nagrody i wyróżnienia przyznawane są obiektom budowlanym, które charakteryzują się nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi i wysoką jakością wykonania, w dziesięciu kategoriach (m.in.: budynki mieszkalne, budynki nauki i kultury, obiekty administracyjno-biurowe, obiekty użyteczności publicznej, obiekty przemysłowe i magazynowe, obiekty sportowe, obiekty drogowo-kolejowe). Konkurs honoruje najlepsze obiekty w Polsce powstałe w minionym roku.

(więcej zdjęć: http://www.re-bau.com/34,a,obiekty-uniwersyteckie.htm)

« powrót